העבריים מדימונה מביטים בדגל ישראל

הייתם יכולים להסתדר בלי מלח ובלי סוכר?

בסדרת הפסיפס הישראלי אנחנו רוצים להכיר טוב יותר את החלקים השונים בחברה הישראלית על ידי התמקדות בסוגי האבנים השונות המרכיבות את הפסיפס העשיר שלנו. הפעם נפנה זרקור אל העבריים מדימונה, קהילה תוססת בעלת תרבות עשירה אשר רוב חבריה גרים בדרום הארץ.

חמישה דברים שאולי לא ידעתם על העבריים מדימונה

1. הקבוצה נוסדה בארה"ב על ידי בן קרטר, אדם ממוצא אפרו-אמריקאי אשר שינה את שמו לבן-עמי בן ישראל עם הגעתו לארץ לפני כ-50 שנה. כיום, מונים העבריים מדימונה כ-5,000 חברים.

2. הרקע להקמת הקהילה היה תחושת הזדהות שחשו חלקים מהעבדים האפרו-אמריקאיים בצפון אמריקה עם סיפור יציאת מצרים של בני ישראל מעבדות לחירות.

3. הקהילה מבססת את אורח חייה ואמונותיה הן על התנ"ך והן על הברית החדשה. חלקם מחשיבים את עצמם כיהודים.

4. חלק משמעותי מאורח חייהם של העבריים מדימונה נוגע לתזונה. כך, למשל, הם מקיימים אורח חיים טבעוני, יום השבת מוגדר כיום צום, שלוש פעמים בשנה הם לא אוכלים אוכל מבושל במשך שבוע, ושלוש פעמים בשנה הם לא אוכלים סוכר במשך שבוע. כמו כן, שלושה ימים בשבוע, בכל שבוע, הם לא משתמשים במלח.

5. למרות שקבוצה מתוך חברי הקהילה רואים את עצמם כחלק מ"בני ישראל", מדינת ישראל אינה מכירה ביהדותם. עם זאת, בסוף 2003 העניק משרד הפנים לחברי הקהילה מעמד של תושבי קבע. ב-2012 קבעה המדינה כי חברי הקהילה שישרתו בצבא – יקבל אזרחות ישראלית.

שיתוף ושליחה

לוגו

עוד במגזין

לוגו
דילוג לתוכן