לוקחים אחריות על שיח הבחירות!

בוחרי-ם לכבד - אירוע השקת אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית

"מועצת ההסכמות" הירושלמית הפועלת מטעם הקונגרס הישראלי, מורכבת מנציגות ונציגים של אוכלוסיות שונות בעיר, קוראת למתמודדים ולמתמודדות בבחירות המוניציפליות הקרובות לבחור להשתמש בשיח של כבוד הדדי לאורך כל תקופת הבחירות.

פעילות מועצת ההסכמות מוכיחה שתושבות ותושבי ירושלים יודעים כיצד לשוחח, להכיר ולבנות יחד הסכמות אף בסוגיות הנמצאות במחלוקת עמוקה. על כן גובש נוסח "אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית" לקראת הבחירות המוניציפליות ב-2023, שתציב אתגר בפני המתמודדות והמתמודדים: להתחייב לכללי שיח מכבדים ועניינים לאורך תקופת הבחירות ולאחריה.

אם גם אתם מצפים מנציגי הציבור לנהל שיח מכבד וענייני, ומעוניינים להיות חלק מקהילה שמביאה בשורה של חיים משותפים בעיר, הירשמו לאירוע והצטרפו ל"קהילת ההסכמות הירושלמית".

אירוע “בוחרי-ם לכבד”

מתי? יום חמישי 16.03, כ”ג אדר בשעה 18:30
איפה? מוזיאון המוזיקה, יואל משה סלומון 10, ירושלים

18:30

התכנסות וכיבוד

19:00

ד”ר עו”ד גלעד וינר, מנהל תחום יישוב סכסוכים ומדיניות ציבורית בקונגרס הישראלי
יפתח את הערב בדברי ברכה והצגת המיזם

19:15

פאנל ראשון: חברי הכנסת משה (קינלי) טור-פז ואברהם בצלאל והפרשן הפוליטי ישי כהן, כיכר השבת עיר במחלוקת: פני ירושלים לאן?  מנחה: נועה שלום, מיוזמי אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית

19:45

“אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית: כי אכפת לנו" – השקת סרטון הקמפיין

19:50

פאנל שני: מתמודדי ראשות העיר ירושלים 2018, עופר ברקוביץ', ח"כ זאב אלקין ויוסי דייטש, בדיון על קמפיין בחירות והיום שאחריו: האם המתח ניתן לגישור? מנחה: ענבר טויזר, כתבת ירושלים, N12

20:30

הצגת האמנה וחתימות של נציגי הרשימות המתמודדות

21:00

סיום שהוא התחלה: הצגת הפעילויות הבאות של “קהילת ההסכמות הירושלמית”

21:15

סיום

טופס הרשמה

שאלות נפוצות:

מהו "הקונגרס הישראלי"?

הקונגרס הישראלי הוא מיזם משותף לאוניברסיטת בר-אילן ולקרן מנומדין. הקונגרס הוקם במטרה לתת מענה לאתגר המרכזי של החברה הישראלית כיום: המתח המתמשך בין זהותה היהודית לזהותה הדמוקרטית של המדינה. אנו מאמינים כי המפתח לגישור על המתח היסודי הזה הוא תהליך ציבורי רחב היקף של בניית הסכמות.

מהי "מועצת ההסכמות הירושלמית"?

מועצות הסכמה הן קבוצות דיון שבהן משתתפים נציגים בולטים של הקבוצות השונות המרכיבות את החברה הישראלית. מועצת ההסכמות של הקונגרס הישראלי בירושלים, נבנתה סביב סוגיות של מתח דתי בעיר, והיא מורכבת מנציגות ונציגים של תושבי העיר ממגזרים שונים. מיזם "בוחרי-ם לכבד – אמנת הכבוד הדדי הירושלמית" הוא אחד מתוצרי העבודה של מועצת ההסכמות.

כיצד נוסחה "אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית"?

"אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית" נוסחה על ידי חלק מחברי מועצת ההסכמות בירושלים, ובהתבסס על "אמנת הכבוד ההדדי" הארצית שהוגשה בשנת 2020 לנשיא המדינה על ידי חברי הכנסת מיכאל ביטון ומשה ארבל. את נוסח האמנה תוכלו לקרוא כאן.

מדוע חשובה ההרשמה לאירוע?

על אף ש"אמנת הכבוד ההדדי הירושלמית" נוסחה מתוך דאגה עמוקה לכלל תושבי ירושלים, מטרת האירוע היא לגבש סביב המיזם את "קהילת ההסכמות הירושלמית" – תושבות ותושבים שיהיו מוכנים להקדיש מזמנם כדי להשתתף בדיונים, מפגשים ופעילויות שיקדמו שיח של הסכמות בירושלים. ההרשמה לאירוע מיועדת לאלה המעוניינים לקחת חלק פעיל בקהילה. כמו כן, מספר המקומות באירוע, מוגבל.

האם יש מאחורי הפעילות אג'נדה פוליטית?

לא. היוזמה לפעילות היא פרי תוצר של "מועצת ההסכמות הירושלמית", המורכבת מתושבות ותושבים ממגזרים שונים בעיר ובעלי דעות פוליטיות שונות. היוזמה בעד שיח מכבד ובניית הסכמות, ללא קשר לצד פוליטי כלשהו.

מצטרפים ל- 11,000
חברי קהילת "מועצת העם"

אם גם לכם חשוב שהשיח הישראלי יהפוך להיות שיח של הסכמות, הרשמו והשתתפו במגוון הפעילויות במטרה לקדם שיח של הסכמות בחברה הישראלית.

מצטרפים לקהילה ומשתתפים בפעילויות (ללא עלות):

"מסכימים מהשטח" סיורי שטח להכרת החברה הישראלית

"מסכימים על הבר" להכיר יוצרים ואנשי מפתח מכל המגזרים

"הפוך על הפוך" לשבת על כוס קפה עם מי שחושבים אחרת

"מסכימים להכיר" ללמוד על החברה הישראלית בהרצאות ובכנסים

"מסכימים בדיגיטל" משפיעים על סדר היום בישראל בסקרים

דילוג לתוכן